Naše účast na 29. sletu POTK

Honza Posejpal (s VSO 10 „Vosou“) se v týdnu od 20. do 24. zúčastnil 29. národního sletu Plachtařského oldtimer klubu na letišti Aeroklubu Staňkov. Bylo to velice příjemné setkání nadšenců, kteří – jak sami říkají – vracejí staré větroně na oblohu. Mimochodem, také naše letiště hostilo tuto akci… To bylo v roce 2006. A pamětníci na tento ročník vzpomínají jako na velice povedený. A to potěší.

Ale zpátky k letošnímu ročníku. Počasí docela přálo a i když to byl pro nás maraton ve skládáni a rozkládání větroňů (hostující aeroklub měl omezené možnosti hangárování), tak se nikdo nemračil a všichni to brali sportovně. Bohužel nebyla vyhlášena disciplína „Kožak“ (soutěž o nejdelší let) – Honza na jeden zátah polétal místně přes 7 hodin a měl by tím pádem šanci

:-)